Shoe City

Sipariş, Teslimat ve İade

 ÜRÜNÜN SATICIYA GERİ YOLLANMASI:

 

Online Satış Sistemimiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun ve yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
 
İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayacaktır

 

1.    Ürünlerinizin ve paketlerinin aşağıdaki maddelere uygun olduğundan emin olun.  ürünün satış faturasının ya da fişinin tüm nüshaların da mutlaka mevcut olması ve her türlü işlem için Satıcı’ya geri gönderilmesi gereklidir. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo ücreti dahil edilmeden, KDV ve ürün fiyatı ayrıca gösterilerek kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. Bu konuda müşteri hizmetlerimizden detayları öğrenmeden geri gönderim yapmayınız.

2.    Herhangi bir sebeple iade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürüne ilişkin "ürün iade /  değiştirme formunu" buraya tıklayarak doldurun.  Formu ve ürüne ait fotoğrafları musterihizmetleri@minimaxiayakkabi.com adresine gönderin ve iade / değiştirme  talebinde bulunun. Fotoğrafsız yapılan talepler kabul edilmeyecektir. ,

3.   Talebinize onay aldıktan sonra ürünü bize Sürat Kargo ile geri yollayın. Bu formu doldurmadan yapılacak iade talebi kabul edilmeyecek ve formu doldurmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

4.    İade ve Değişim şartları için lütfen aşağıya bakınız.


KARGO ÜCRETLERİ:

Satıcı firma Aras ya da Sürat Kargo ile anlaşmalıdır. Kargo bedelleri aşağıdaki şekilde uygulanır. Satıcıya email ya da telefon ile iade/değişim sebebi bildirilmeden kargoya verilen ürünler kabul edilmez. 
 
İLK GÖNDERİ : Tüm alışverişlerde kargo masrafı satıcıya aittir.

-7 gün içerisinde cayma durumunda müşteri iadeyi Aras ya da Sürat Kargo ile yapar ve kargo bedelini Satıcı öder.
-Değiştirme işlemlerinde, müşteri geri gönderimi Aras ya da Sürat Kargo ile yapar, Satıcı kargo bedelini öder. Yeni yollanan ürünün gönderilme bedelini ürün 100TL üzerinde ise Satıcı öder
-Ayıplı ürün talebi ile gönderim işlemi Aras ya da Sürat Kargo ile yapılır, kargo bedelini Satıcı öder. Yerine yeni ürün gönderiliyorsa kargo bedelini yine Satıcı öder.-
-Her türlü tamirat gönderimlerinde gerek müşterinin geri gönderimi, gerekse Satıcının tamir edilmiş ürünü gönderim kargo bedelini müşteri ödeyecektir.


SİPARİŞ İPTALİ:

Siparişler, en geç aynı iş günü içerisinde saat 16.00’ya kadar iptal edilebilir. Saat 17.00 den sonra gönderildiği için bir sonraki iş gününe sarkan siparişler saat 14.00’e kadar iptal edilebilir. İptal işlemi 0 232 2641296 (dahili 100) / 0532 583 64 82 
nolu telefonlardan,  veya müşterihizmetleri@minimaxiayakkabi.com adresine isim, soyadı ve sipariş numarasını bildirerek yapılabilir. 
  
....................................................................................

 

DİĞER BİLGİLER

1- AYIPLI MALIN İADESİ

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesine göre “Tanıtım ve kullanılma kılavuzunda” ya da reklam ve ilanlarda yer alan niteliklerine aykırı olan yada kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikleri içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde haklı olduğu ayıplı mal bildiriminde bulunursa ürünü iade etme, bedel bildirimi, ücretsiz değişim yada ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.

Ayıplı mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığını belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tesbit edilirse, müşteri haklarından faydalanamaz.
 
2- CAYMA HAKKI:
 
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 8. Maddesine göre, müşteri “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Buna göre müşteri, ürünü teslim aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.”
 
CAYMA HAKKINDAN FAYDALABİLMEK İÇİN;


1-İadenin, satın alınan ürünün tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan, orijinal paketi ile, teslim tarihinden itibaren (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
2-Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
3- Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
4-Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.
5-Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, zaman aşımına uğramış veya sezonu geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.


3-İADEYE DAİR KARAR SÜRESİ:
 
Minimaxiayakkabi.com yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda iade edilen ürünlerin bedelini ya da değiştirilmesi talebini, cayma hakkı veya haklı ayıplı mal kararının kendisine ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde yerine getirir.
 
4-HATALI / EKSİK TESLİMAT:
 
Teslim aldığımız paketi kargo görevlisi yanında açıp siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde siparişlerinizi teslim eden kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip, ürünü teslim almayınız.

Online satış müşteri hizmetlerine telefon yada e-posta yoluyla iletişime geçerek bildirimde bulununuz. 
 
5-DEĞİŞTİRME TALEBİ:


1- Değişim talebinin, satın alınan ürünün tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan, orijinal paketi ile, teslim tarihinden itibaren (30) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
2- Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.
3- Müşteri, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
4- Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda değiştirme hakkı söz konusu değildir.
5- Niteliği itibariyle değiştirilemeyecek, zaman aşımına uğramış veya sezonu geçme ihtimali olan mallarda değiştirme hakkı söz konusu değildir.
6- Değiştirilmek istenen ürün ile yeni alınacak ürün arasında fiyat farkı ile ilgili gerekli işlem değiştirme talebi onaylanıdğında yeni ürün kargoya verilmeden gerçekleştirilir. 

 
6-GARANTİ / SATIŞ SONRASI HİZMET:
 
Firmamızdan satın aldığınız ürünlerde imalatla ilgili bir sorun olduğu takdirde ürünler merkezimize gönderilir. Merkezde ürün sorumluları tarafından yada gerekirse imalatçı veya ithalatçı firmalarının yetkililerince incelenir. Ürünlere yapılacak işlemlere karar verilir. İmalattan kaynaklanan kusurlu olduğu onaylanan ürünler müşteri talebi doğrultusunda iade işlemi yapılır.

Çilingiroğlu Kundura Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ ye ait www.minimaxiayakkabi.com adresinde satılan ürünler firma garantisi altındadır.
  

7-KARGO TESLİM SÜRELERİ:

www.minimaxiayakkabi.com adresinden yaptığınız alış-verişler 1-3 günü içerisinde Sürat Kargo ya da Aras Kargo'ya teslim edilecektir. Kargo şirketlerinin de teslim süresi 2-3 gün içinde olacaktır.     

Sosyal Medya

RapidSSL, American Express, Visa, Mastercard, EFT, Havale

Tüm hakları saklıdır. © 2018 Çilingiroğlu Kundura San. ve Tic. A.Ş

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.